O SESJACH

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA SESJĘ?

Umawiamy się telefonicznie, lub przez kontakt na facebooku lub emaliowo. Wybieramy dogodny termin dla obu stron. W terminie należy uwzględnić wiek dziecka i rodzaj sesji. Podczas zdjęć dzieci powinny być najedzone i wyspane. Dlatego dla maluszków preferuję godziny poranne zarówno na zdjęcia studyjne jak i plenerowe. Oczywiście jako rodzice najlepiej znacie swoje dzieci, i sami o jakiej porze w ciągu dnia miewają najlepszy humor.

JAKI JEST NAJLEPSZY WIEK NA SESJĘ?

Sesje brzuszkowe najlepiej wykonać miedzy 7-8 miesiącem ciąży. W tym okresie brzuszek jest ładnie zaokrąglony i widoczny, a wykonanie sesji nie jest jeszcze tak męczące dla przyszłej mamy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać ją później, wszystko zależy od własnego samopoczucia. Do sesji ciążowych do Waszej dyspozycji są długie suknie.

Sesje noworodkowe wykonujemy do 14 dnia życia maluszka. Wówczas noworodek dużo śpi i można go ładnie ułożyć. Jego ciało jest bardzo elastyczne i układanie nie zakłóca jego snu. Im starsze dziecko tym trudniej o ładne pozy.

Sesje niemowlęce 6-7 miesiąc dziecko zaczyna samodzielnie siedzieć, raczkuje ale jeszcze nie chodzi. Jest to okres w życiu naszego maluszka, który warto uwiecznić.

Sesje na roczek – sesja z okazji  pierwszych urodzin malucha, wykonywana w okolicach 11-12-13 miesiąca. Uzgadniamy aranżację, może to być typowo urodzinowa z tortem, balonikami, albo tematyczna w zależności od potrzeb.

Sesja starszych dzieci – po ukończeniu roku przez nasze dziecko każda następny wiek jest odpowiedni na sesję 🙂

Sesja porterowe – przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 roku życia. Wówczas model naprawdę współpracuje z fotografem, powstają wówczas cudowne i niepowtarzalne kadry.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI?

Jeżeli chodzi o ubranie preferuję kolorystycznie dopasowanie do siebie nawzajem. Ubranie powinno być czyste i wyprasowane. Bez dodatkowych nadruków czy napisów, które niepotrzebnie rozpraszają uwagę przy oglądaniu zdjęć. W zależności od stylizacji zdjęć zawsze uniwersalnym strojem jest czarna lub biała koszulka.  Kolory powinny być stonowane. W momencie uzgodnienia co do rodzaju sesji podpowiadam o preferowanych kolorach.  Dla chłopców i dziewczynek posiadam kilka ubranek, ale nie zawsze możemy się dopasować z rozmiarem, dlatego proszę abyście ieli również dla dziecka przynajmniej jeden komplet, który proponuję ubrać dopiero na miejscu, z uwagi na ewentualne dziecięce awarię.

Fryzura, dłonie i paznokocie

Krótko przed sesją mężczyzn zachęcam do wizyty u fryzjera, żeby się sobie podobali. Kobietą zaś bardzo ładnie wyglądają w rozpuszczonych włosach, bez upięć, ewentualnie loki czy fale, oczywiście bez odrostów i ułożonych umytych włosach. Zadbajmy o skórę i paznokcie. Niech będą czyste i zadbane. Jeżeli w ogóle nie malujemy paznokci na co odzień, zachęcam do pomalowania bezbarwnym lakierem. Dotyczy to również makijażu, do którego bardzo zachęcam, również dla osób nie malujących się na co dzień. Sesja ma dla Was pamiątką na lata i warto zadbać o swój wizerunek. Makijaż to wisienka na torcie.  Współpracuję z kosmetyczką, po wcześniejszym uzgodnieniu wykonanie makijażu na miejscu za dodatkową opłatą.

Dziewczynkom można wyczarować niesamowite loki, fale czy też nie codziennie upięcia. A chłopcom troszkę wosku żeby postawić włoski na pion też nie zaszkodzi 🙂

Warto przygotować się do sesji, bowiem Wasze przygotowanie i zaangażowanie ma wpływ na efekt końcowy.

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA?

Większość sesji odbywa się w moim domowym studio w Słupsku. W zależności od sesji przygotowuję dla Was uzgodnione aranżację.

JAK DŁUGO TRWA SESJA ?

Sesja zdjęciowa trwa w zależności od pakietu na jaki się zdecydowaliście.  Zaczynając od mini sesji od 15-30 min w zależności od współpracy modeli 1,5 a nawet 5 godzin ( noworodki). Czas trwania sesji zależy bowiem od samego dziecka. Są dzieci odważne, które od razu siadają przed obiektywem, a są dzieci, które potrzebują więcej czasu aby zaznajomić się z nową ” ciocią” i nowym otoczeniem. Zdjęcia wykonuję bez presji czasu do uzyskania fajnych efektów i współpracy dziecka.  Niedoceniona podczas sesji jest również pomoc i zaangażowanie rodziców.

ILE CZEKA SIĘ NA GOTOWE ZDJĘCIA?

Czas przekazania zdjęć to około 14 dni, max. 30 dni. Zdjęcia podlegają delikatnemu retuszowi. Retusz u dorosłych obejmuje niedoskonałości twarzy, wypryski czy zadrapania. Retusz u maluszków obejmuje wszelkie zmiany skórne, delikatne wygładzenie i ujednolicenie koloru skóry. Po opracowaniu zdjęć przesyłam je do sprawdzonego labu do druku. Gotowy produkt otrzymujecie w elegancko zapakowanym pudełku oraz płycie CD ( w zależności od pakietu). Nie odpowiadam za wydruku w innych drukarniach, czy też oglądania zdjęć na nie skalibrowanych monitorach.

DLACZEGO NIE PRZEKAZUJĘ NIE OBROBIONYCH ZDJĘĆ?

Nie przekazuje nie obrobionych zdjęć.  Nie ma możliwości otrzymania wszystkich nieopracowanych zdjęć. Przekazuję w ręce klienta gotowy produkt. Możemy tą sytuację porównać do piekarni, gdzie dostajemy gotowy wypieczony bochenek chleba, a nie surowe ciasto.

CZY ZGODA NA PUBLIKACJĘ JEST OBOWIĄZKOWA?

Zgoda nie jest obowiązkowa, ale mile widziana. Biorąc udział w sesji, poproszę Was o zgodę na publikację zdjęć na swojej stronie czy fb. Uszanuję, również Wasza prywatność, gdy takiej zgody nie uzyskam z Waszej strony. Zależy mi na zgodzie, bo w dzisiejszych czasach głównie internet tworzy portfolio fotografa. Domyślam się, że również i trafiliście do mnie, bo gdzieś widzieliście moje zdjęcia w sieci.

KIEDY NASTĘPUJE PŁATNOŚĆ ZA ZDJĘCIA ?

Płatność za zdjęcia odbywa się w dniu sesji, przelewem lub gotówką

DODATKOWE INFORMACJE :

Nie ma możliwości zmiany pakietu po wykonanej sesji. Każde dodatkowe ujęcie w wersji cyfrowej 35zł

Proszę o przyjście na czas. W przypadku gdy nie możecie przyjść czy się spóźnicie proszę o kontakt. Tym bardziej proszę o wiadomość, gdy już kilka dni wcześniej wiecie, że nie pojawicie się na sesji. Do każdej sesji przygotowuję się indywidualnie, dlatego proszę uszanujcie i mój czas

Nie wykonuję zdjęć za darmo, w końcu dwójka dzieci musi coś jeść ?